Naročite naš katalog
Tukaj lahko naročite naš trenutni katalog.
Filtriranje izbora
(omogočena je večkratna izbira)
Če želite premikati blago ali ga razvrščati v regale, ne potrebujete vedno velikega viličarja. Veliko okretnejši je ročni viličar, ki ga lahko uporabite tudi tam, kjer običajni viličar ni ustrezen. Ročni viličarji so namreč bolj okretni, kompaktni in izjemno enostavni za uporabo.
Ideja o ročnem viličarju je že obstajala, ko je Šved Ivan Lundquist ustanovil svoje podjetje BT in leta 1948 prijavil patent za ročni viličar, ki ima še danes skoraj povsem enako konstrukcijo. Ni pa znano, kdo si je prvi zamislil to idejo.
Mit der Ameise und dem Hubwagen verhält es sich wie mit Tempo und dem Taschentuch: Ameise ist der eingetragene Markenname für Hubwagen der Firma Jungheinrich, doch der Begriff hat sich umgangssprachlich etabliert.
Ko govorimo o kolesih za ročni viličar, imamo v mislih dve različni kategoriji: bodisi vrtljiva kolesa, ki so v glavnem odgovorna za manevriranje, ali pa nosilna kolesa oziroma kolesa na vilicah. Ta so nameščena na konec vilic in nosijo težo tovora, ki jo pretvorijo v tekoče gibanje.
Kakor pri vseh kolesih iz naše ponudbe je tudi tu pomembno, da te nepogrešljive elemente uskladite s transportnim blagom in delovnim okoljem. To ne velja samo za lastnosti, navedene na strani posameznega izdelka, kot so premer, nosilnost in vgradna dolžina. Izredno pomemben je tudi material:
Mastno okolje ne predstavlja izziva samo za varnost v podjetju. Olje na dolgi rok tudi poškoduje številne materiale. Ker so kolesa paletnih viličarjev precej obremenjena, uporabite takšna iz poliuretana, ki je poleg olja odporen tudi na številne kisline in baze.
Električni dvižni vozički spadajo v kategorijo ročnih transportnih naprav, zato jih mora redno preveriti in nastaviti ustrezen kontrolor. Ustrezni predpisi določajo, kaj vse je treba preveriti. Ročnih paletnih viličarjev ni treba servisirati tako pogosto kot električnih. Uporabnik pa mora vsak dan preveriti, ali pravilno delujejo.
Kjer se uporabljajo težke naprave, težko blago in palete, je zaščitna oprema vedno velikega pomena. Za skladišča in uporabo dvižnih vozičkov obstajajo različna priporočila glede zaščitnega razreda obutve – odvisno od skladiščnega okolja. Na splošno se priporočajo razredi od S2 do S4. Upoštevajte veljavne predpise glede osebne zaščitne opreme.
Za nemoteno uporabo ročnega viličarja boste poskrbeli s hidravličnimi olji, ki ustrezajo standardu DIN 51524. Pri tem morate biti še posebej pozorni na navedeno temperaturno območje, ki se razlikuje glede na olje.
Z veseljem vam svetujemo tudi o vseh drugih vidikih in izdelkih za opremo skladišča. Obrnite se na nas.
Hotline: 080 1037 (Od ponedeljka do četrtka 7:30 do 17:00 ure, Petek 07:30 do 14:00 ure) (* Brezplačni telefon) | Spletna koda: 0WEB |
KAISER+KRAFT GmbH | Podružnica Ljubljana | Dunajska cesta 167 | 1000 Ljubljana | Telefon: 080 1032 | Telefaks: 080 1095 | Elektronski naslov: office@kaiserkraft.si | Direktor: Michael Moser | ID za DDV: SI 40314863 |