Dvižni vozički z vilicami
Brez težkega dvigovanja in sklanjanja: ročni viličarji so nepogrešljivi za premikanje velikih količin blaga in palet na kratkih razdaljah. Različni modeli transportnih pripomočkov so namenjeni različnemu blagu in obremenitvi. V spletni trgovini kaiserkraft dobite dvižne vozičke za vsa področja uporabe – od standardnih ročnih viličarjev do zelo dolgih paletnih dvižnih vozičkov.
V kategoriji Dvižni vozički z vilicami boste našli izdelke naslednjih blagovnih znamk: Pramac, eurokraft pro, eurokraft basic, Toyota, KERN.
Ročni viličarji: najboljša rešitev za učinkovito logistiko v skladišču
Če želite premikati blago ali ga razvrščati v regale, ne potrebujete vedno velikega viličarja. Veliko okretnejši je ročni viličar, ki ga lahko uporabite tudi tam, kjer običajni viličar ni ustrezen. Ročni viličarji so namreč bolj okretni, kompaktni in izjemno enostavni za uporabo.
Kdo je izumil ročne viličarje?
Ideja o ročnem viličarju je že obstajala, ko je Šved Ivan Lundquist ustanovil svoje podjetje BT in leta 1948 prijavil patent za ročni viličar, ki ima še danes skoraj povsem enako konstrukcijo. Ni pa znano, kdo si je prvi zamislil to idejo.
Woher werden Hubwagen auch als Ameise bezeichnet?
Mit der Ameise und dem Hubwagen verhält es sich wie mit Tempo und dem Taschentuch: Ameise ist der eingetragene Markenname für Hubwagen der Firma Jungheinrich, doch der Begriff hat sich umgangssprachlich etabliert.
Izbira ustreznih koles za ročni viličar
Ko govorimo o kolesih za ročni viličar, imamo v mislih dve različni kategoriji: bodisi vrtljiva kolesa, ki so v glavnem odgovorna za manevriranje, ali pa nosilna kolesa oziroma kolesa na vilicah. Ta so nameščena na konec vilic in nosijo težo tovora, ki jo pretvorijo v tekoče gibanje.
Kakor pri vseh kolesih iz naše ponudbe je tudi tu pomembno, da te nepogrešljive elemente uskladite s transportnim blagom in delovnim okoljem. To ne velja samo za lastnosti, navedene na strani posameznega izdelka, kot so premer, nosilnost in vgradna dolžina. Izredno pomemben je tudi material:
- Poliuretan je primeren za občutljiva tla in omogoča izredno miren tek. Poliamid in najlon sta odporna proti udarcem, trkom, lomu in različnim temperaturam. Ti materiali so se izkazali kot dobra vsestranska alternativa jeklu pri modelih z večjo nosilnostjo.
- Jeklo pa se uporablja takrat, kadar prevažate izredno težke tovore.
- Vrtljiva kolesa so izdelana iz polne gume. Omogočajo tiho premikanje, so cenovno ugodna in enostavna za manevriranje.
Kateri ročni viličarji so primerni za delovno okolje, kjer je prisotno olje?
Mastno okolje ne predstavlja izziva samo za varnost v podjetju. Olje na dolgi rok tudi poškoduje številne materiale. Ker so kolesa paletnih viličarjev precej obremenjena, uporabite takšna iz poliuretana, ki je poleg olja odporen tudi na številne kisline in baze.
Kako pogosto je treba opraviti varnostni test ročnih viličarjev?
Električne dvižne vozičke mora skladno z DGUV V 68 kot ročne transportne naprave vsako leto pregledati in odobriti ustrezen inšpektor. Vidiki preverjanja so natančneje opisani v smernicah FEM 4.004. Tudi ročne paletne dvižne vozičke je treba pregledovati letno. Poleg tega mora uporabnik vsak dan preveriti, ali pravilno delujejo.
Ali je pri uporabi dvižnega vozička treba nositi varnostne čevlje?
Kjer se uporabljajo težke naprave, težko blago in palete, je zaščitna oprema vedno velikega pomena. Za skladišča in uporabo dvižnih vozičkov obstajajo različna priporočila glede zaščitnega razreda obutve – odvisno od skladiščnega okolja. Na splošno se priporočajo razredi od S2 do S4. Upoštevajte veljavne predpise glede osebne zaščitne opreme.
Katero olje se uporablja v hidravliki ročnih viličarjev?
Za nemoteno uporabo ročnega viličarja boste poskrbeli s hidravličnimi olji, ki ustrezajo standardu DIN 51524. Pri tem morate biti še posebej pozorni na navedeno temperaturno območje, ki se razlikuje glede na olje.
Z veseljem vam svetujemo tudi o vseh drugih vidikih in izdelkih za opremo skladišča. Obrnite se na nas.