Zaščitni čevlji, delovni čevlji
Odpornost proti zdrsu, vodi, kemikalijam ali prebodom: z ustreznimi zaščitnimi čevlji lahko preprečite nesreče na delovnem mestu in se izognete izpadom. V spletni trgovini kaiserkraft vam ponujamo zaščitne čevlje za različna področja uporabe – od trpežnih sandalov S1P do zanesljivih zaščitnih delovnih čevljev S3 in vodoodpornih zaščitnih visokih čevljev S5.
V kategoriji Zaščitni čevlji, delovni čevlji boste našli izdelke naslednjih blagovnih znamk: DUNLOP, Uvex.
Zaščitni in delovni čevlji: kakšna je razlika?
Zaščitna obutev je nepogrešljiva na številnih področjih. Zaščitna oprema je celo obvezna na mnogih delovnih mestih v obrti ali laboratorijih. Zaščitna obutev pri različnih nezgodah zanesljivo ščiti noge pred poškodbami. Zaščitni delovni čevlji so del osebne varovalne opreme (OVO) in so razvrščeni glede na različno varnostno stopnjo.
Po drugi strani pa delovni čevlji, ki niso razvrščeni glede na stopnjo zaščite, zagotavljajo udobje pri delu in prijeten občutek za stopala, na primer z ergonomskimi podplati. Poleg funkcionalnosti lahko številni delovni čevlji prepričajo tudi s privlačnim videzom.
Zaščitni čevlji za različna delovna področja
Strokovna združenja predpisujejo zaščitne čevlje za najrazličnejše dejavnosti in delovna področja – od reševalcev do gasilcev, od električarjev do kuharjev. Ustrezni zaščitni čevlji so prav tako različni kot področja uporabe. Medtem ko gasilci potrebujejo zaščitno obutev iz težko vnetljivih materialov, je za električarje pomembna izolacijska obutev. Nasprotno pa zaposleni v gozdarstvu nosijo zaščitne čevlje, ki ne drsijo in so odporni na ureze.
Izbira zaščitnih čevljev glede na stopnjo zaščite
Izbira zaščitne delovne obutve je odvisna predvsem od osnovnih varnostnih zahtev posameznega delovnega mesta. Zato obutev izberite glede na ustrezno stopnjo varnosti, ki se zahteva za delo v vašem podjetju. Šele nato pridejo na vrsto druga merila, kot sta udobje in videz.
Standardi od 20345 do 20347 opisujejo razlike med zaščitnimi čevlji in njihovo razvrstitev v varnostne stopnje. Stopnje zaščite so označene kot kombinacija črke S + črke/številke in segajo od najnižje varnostne stopnje SB do najvišje S5. Ne glede na stopnjo zaščite imajo vsi zaščitni čevlji nedrseče podplate in kapice za zaščito prstov, ki zdržijo do 200 joulov.
Imate še kakšna vprašanja o zaščitni obutvi ali stopnjah zaščite? Obrnite se na nas, naši strokovnjaki vam bodo z veseljem pomagali.
Morda bi vas zanimali tudi ti izdelki:
Zaščita sluha | Zaščita oči | Zaščita dihal | Delovne rokavice | Zaščita glave